Autyzm poszczepienny – podpowiadamy, jak uchronić malucha przed dalszym pogarszaniem stanu zdrowia

Mimo że nie ma naukowych dowodów na to, że szczepienia mogą wywoływać autyzm, to autyzm poszczepienny wciąż stanowi kontrowersyjny temat. Aby wesprzeć rozwój malucha, warto sprawdzić, czy problem nie leży w jego genach. Jak to zrobić? Wystarczy wykonać test Nova!

Autyzm poszczepienny – jakie mogą być jego przyczyny?

Autyzm u dziecka to całe spektrum różnych nieprawidłowości – u malucha mogą wystąpić np. zaburzenia mowy oraz opóźnienie intelektualne. Mimo ogromnego rozwoju medycyny wciąż nie znamy dokładnej i jednoznacznej przyczyny zaburzeń autystycznych. Rodzice mogą jednak zaobserwować połączenie między szczepieniem i autyzmem, jest to tzw. autyzm poszczepienny.

Autyzm poszczepienny – wiedza o chorobach metabolicznych pomoże przygotować dziecko do szczepienia

Szczepienia same w sobie nie powodują autyzmu, ale mogą stanowić silny impuls, który przyspieszy rozwój choroby, która wcześniej rozwijała się u dziecka bezobjawowo, w ukryciu. Przykładem są wrodzone choroby metaboliczne – zaburzenia, które dziedziczymy po rodzicach.

W wyniku błędów metabolicznych organizm dziecka nie potrafi przetworzyć niektórych substancji z pożywienia. Nagromadzenie toksyn prowadzi do uszkodzenia jego komórek i układów, w tym w szczególności układu nerwowego i mózgu. W efekcie mogą się pojawić objawy charakterystyczne dla dzieci z autyzmem.

Test NOVA – warto go wykonać u dziecka z objawami autystycznymi

Jeżeli u malucha wystąpił autyzm, ważne jest, żeby poznać jego przyczynę, ponieważ wtedy można skutecznie pomóc dziecku. Z pomocą przychodzi Test Nova. To najdokładniejsze badanie genetyczne dostępne na rynku.

Test Nova sprawdza aż 12 000 zmian w genach i 87 chorób wrodzonych, w tym aż 40, które mogą dawać objawy autystyczne. Jeśli prawdziwą przyczyną autyzmu jest choroba metaboliczna, wiedza o niej pozwala zwiększyć skuteczność terapii, a nawet cofnąć niektóre objawy. Badanie pozwala uchronić dziecko przed dalszym pogarszaniem się stanu zdrowia – aby zatrzymać opóźnienie rozwojowe, w wielu przypadkach może wystarczyć zmiana diety!