Autyzm jet chorobą, którą nazywa się wycofaniem. Objawami autyzmu są takie sytuacje, gdy pacjent unika kontaktów ze światem zewnętrznym, otaczającą go przestrzenią. Naukowcy uważają, że autyzm jest przypadłością dotyczącą mózgu, ale może mieć podłoże genetyczne. Jednak pomimo wielu lat badań, dokładna przyczyna powstawania tejże choroby nie została jednoznacznie określona.

Czy autyzm to choroba metaboliczna?
Jakie objawy dają choroby metaboliczne?
Czy zmiana diety leczy autyzm?
Jak diagnozować choroby metaboliczne?

Czy autyzm to choroba metaboliczna?

Chorobą metaboliczną jest choroba, którą dziedziczymy po zdrowych rodzicach. Niektóre substancje pożywienia nie są przetwarzane przez organizm i gromadzą się w komórkach człowieka. Dzieje się tak, ponieważ układ pokarmowy chorej osoby nie jest w stanie przetworzyć pewnych substancji. Jednakże nie uważa się, że autyzm jest chorobą metaboliczną, ale niektóre te choroby mogą dawać objawy autystyczne. Dlatego zdiagnozowane dzieci z autyzmem należy przepadać pod kątem testów metabolicznych.

Jakie objawy dają choroby metaboliczne?

Objawy chorób metabolicznych są bliskie w tematach autyzmu, ponieważ udowodniono, że objawy brane za autyzm mogą być tak naprawdę jednym ze skutków choroby metabolicznej. Przy tych chorobach szczególnie zagrożony jest mózg oraz układ nerwowy, bo powstałe uszkodzenia są niemożliwe do wykrycia podczas badań neurologicznych.

Czy zmiana diety leczy autyzm?

Badacze twierdzą, że dobrze zbilansowana dieta leczy autyzm. Zmiana nawyków żywieniowych nie pokona choroby, ale na pewno pomoże przy zwalczaniu jej objawów. Należy pamiętać, że musi być ona prowadzona pod okiem specjalisty. Dobrze prowadzone odżywianie będzie w stanie poprawić umiejętności i zdolności uczenia się, poprawi koncentrację, a także zmniejszy nadmierną aktywność.

Jak diagnozować choroby metaboliczne?

Aby zdiagnozować choroby metaboliczne należy udać się do specjalisty, bowiem istnieje wiele chorób takich jak: cukrzyca czy otyłość, które są nazywane chorobami metabolicznymi. W konspekcie autyzmu poleca się wykonanie testu NOVA, w celu rozpoznać negatywne substancje, które mogą mieć wpływ na zdrowie, rozwój Twojego dziecka.