Test NOVA jest wykonywany przez Laboratorium BGI – najnowocześniejszy i jeden z największych, światowych ośrodków zajmujących się genomiką

 

TestNOVA jest to najszersze badanie genetyczne kierowane dla dzieci. Aby możliwe było sprawdzenie tak dużej ilości genów jednocześnie w pewny i skuteczny sposób,  niezbędne jest wykonanie go w jednym z najnowocześniejszych laboratoriów na świecie. Z tego powodu próbki badane są w laboratorium BGI w Chinach – czyli w światowym centrum genetyki.

BGI - informacje

TestNOVA jest autorskim projektem naukowców z laboratorium BGI. Jest on wykonywany najnowocześniejszą metodą badawczą: wielkoskalowego Sekwencjonowania Nowej Generacji (NGS), a każdy wynik potwierdzany jest metodą Sangera. Żadne inne laboratorium na świecie nie posiada licencji na wykonywanie testu NOVA.

BGI Institute jest jednym z  największych centrów genomiki na świecie. Jego otwarcie odbyło się 9 września 1999 roku w Pekinie. Jego misją było uczestnictwo w projekcie mającym na celu poznanie ludzkiego genomu (Human Genome Project). Do dnia dzisiejszego jest jednym z najważniejszych partnerów naukowych w światowej społeczności badawczej. Firma BGI stawia sobie jako cel stworzenie łatwo dostępnej platformy naukowej. Stara się to osiągnąć dzięki inwestycje w najnowocześniejszą infrastrukturę, korzystanie z najnowocześniejszych technologii oraz ekspertów z dziedziny bioinformatytki.

BGI Institute kreuje wysokie standardy łączące naukę oraz biznes. Dzięki temu dostarczają wyjątkowo dokładne i wydaje wyniki innowacyjnych badań o szerokiej tematyce. Konsekwencja tego jest ponad 170 publikacji naukowych w najważniejszych czasopismach branżowych takich jak „Nature” oraz „Science”.

Od 10 lutego 2012 roku w Parku Naukowo-Technologicznym w Kopenhadze działa Centrum Genomiki BGI Europe. Celem funkcjonowania instytutu jest wspieranie światowych badań z zakresie genetyki, a również nauk medycznych, hodowli rolnej oraz ochrony środowiska.

Sieć laboratoriów BGI współpracują z najważniejszymi akademickimi oraz rządowymi instytucjami badawczymi, a także z prestiżowymi firmami działającymi na rynku biotechnologicznym i farmaceutycznym.

W Polsce współpracuje z BGI Institude współpracuje między innymi Centralne Laboratorium Kryminalistyczne Policji.

Laboratorium BGI wprowadziło na światowy rynek test prenatalny NIFTY, który jest polecany przez ginekologów i wykonywany wykonywamy jest przez miliony kobiet na całym świecie.

BGI działa obecnie w ponad 100 krajach i regionach i współpracuje z ponad 3000 placówek medycznych i ponad 300 szpitalami.

Aby dowiedzieć się więcej o historii firmy, usługach i portfolio produktów, obejrzyj krótkie animowane wideo!