Oszczędź dziecku stresujących wizyt u lekarza

U dziecka występują niepokojące objawy, jednak żaden lekarz nie potrafi postawić prawidłowej diagnozy? Diagnoza dziecka ciągnie się w nieskończoność? Aby oszczędzić maluchowi przykrych wizyt, możesz zdecydować się na badanie, które przebada go pod kątem niemal 90 różnych chorób. I to za jednym razem! Chodzi o schorzenia genetyczne, które są obecne aż u 1 na 400 dzieci.

Choroby genetyczne – długa droga do prawidłowego rozpoznania

Choroby mniej popularne wciąż są najczęściej dużym wyzwaniem dla lekarza. I chociaż aż 1 na 400 maluchów przychodzi na świat ze schorzeniem tego typu, droga do odpowiedniego rozpoznania choroby bywa zbyt długa, żeby prawidłowo zadbać o ich zdrowie.

Zdarza się, że lekarze bagatelizują symptomy dziecka, ponieważ są subtelne albo po prostu typowe dla wieku dziecięcego (np. ulewanie, gorączki, senność). To powoduje, że dziecko jest odsyłane od lekarza do lekarza, nierzadko musi czekać w kolejkach nawet kilka miesięcy, a czas – w tym przypadku szczególnie ważny – jest marnowany…

Szybka diagnoza to klucz do zdrowia

Choroby genetyczne (m.in. metaboliczne czy immunologiczne) mogą spowodować nieodwracalne powikłania. Jakie? Chodzi m.in. o uszkodzenie układu nerwowego, różnych organów, upośledzenie czy nawet… śmierć. Konieczne jest więc możliwie szybkie działanie, żeby uchronić zdrowie, a nawet życie malucha. Tym bardziej, że w niektórych przypadkach wystarczy zmodyfikować dietę czy podawać specjalne leki!

Jedno badanie – 87 chorób

Na szczęście już nie musisz chodzić z dzieckiem od lekarza do lekarza – dostępne jest nowoczesne badanie umożliwiające zbadanie dziecka pod kątem 87 różnych chorób wrodzonych za jednym razem. Chodzi o test NOVA, dzięki któremu oszczędzisz tak istotny czas.

Co ważne, jest to badanie bardzo komfortowe dla dziecka, realizowane na podstawie wymazu z policzka. Maluch nie musi być narażony na nieprzyjemne i stresujące zabiegi czy badania. Ponadto wyniki testu przekazuje lekarz genetyk. To ważne, ponieważ rezultat jest dokładnie tłumaczony, a rodzice nie muszą sami domyślać się, czy dziecko choruje. To pozwala uzyskać proste i pewne informacje.

Poznaj pozostałe korzyści z przeprowadzenia testu NOVA

konsultacja wyników NOVA prof. Robert Śmigiel

Test NOVA daje szczegółową wiedzę w następujących obszarach: