Prezent na baby shower – jaki powinien być?

Z pewnością powinno być to coś, co zostanie z mamą i dzieckiem na zawsze.

Baby shower to wyjątkowy dzień, w którym przyszła mama jest najważniejsza!

Najwspanialszy prezent to taki, który służyć przez długie lata i przypomina o osobach, które go podarowały. Pieluszki, smoczki, zabawki, ubranka – owszem, to wszystko na pewno są przydatne prezenty, ale ich czas użytkowania jest bardzo krótki. Po chwili zostają po prostu wyrzucone lub odłożone na półkę. Warto zatem poszukać podarunku, który nigdy się nie przeterminuje – i będzie z dzieckiem przez całe jego życie.

A gdyby podarować prezent który nigdy nie straci na wartości?

Możesz dać przyszłej mamie taki prezent na baby shower, który będzie  cenny przez całe życie jej dziecka. Co nim jest?  Pomyśl – czego najbardziej pragnie przyszła mama? To proste – aby jej dziecko było zawsze zdrowe i szczęśliwe. Przyszła mama pragnie otoczyć swoje maleństwo najlepszą opieką. Będzie ze wszystkich sił dbać o jego dietę i zdrowie, aby wyrosło na wspaniałego człowieka. Z pewnością gdyby mogła zapobiec jakimś problemom zdrowotnym swojego dziecka, zrobiłaby to bez zastanowienia. Jest taki prezent, który może jej w tym pomóc.

Badanie genetyczne dla maluszka – dlaczego to idealny pomysł na prezent?

Ponieważ daje pewną wiedzę o predyspozycjach zdrowotnych dziecka, które są zapisane w jego genach.

Nasze geny są niezmienne, dlatego sprawdzenie ich zaraz po urodzeniu to bezcenna informacja dla mamy i dziecka. To wiedza która zostanie z nimi na całe życie i pozwoli najlepiej zadbać o zdrowie maleństwa.

Każda mama pragnie, aby jej maleństwo rosło zdrowo!

Najszersze badanie genetyczne dla dzieci dostępne w Polsce to testNOVA.  Dzięki niemu można już od pierwszych dni życia można zacząć dbać o maleństwo w najlepszy możliwy dla niego sposób. Tak wczesna wiedza o predyspozycjach genetycznych to możliwość zapobiegania rozwojowi wielu schorzeń, m. in. przez dobór odpowiedniej diety bądź suplementację. Jeżeli testNOVA nie wykryje żadnych zmian w genach, przyszła mama może być spokojna, że jej dziecko nie zachoruje na żadną z 87 badanych chorób wrodzonych.

Które leki są bezpieczne? To lepiej wiedzieć przed ich podaniem

Co bardzo istotne – testNOVA bada również nadwrażliwość na 32 substancje lecznicze, powszechnie stosowane w przepisywanych lekach. Co to oznacza? Mama będzie miała informację, czy dany lek jest bezpieczny dla jej dziecka, jeszcze przed jego podaniem!

Genetyka to prężnie rozwijająca się dziedzina nauki. Oznacza to, że raz wykonane badanie DNA, jakim jest test NOVA będzie ‘dokumentem’, z którego można czerpać przez całe życie – wraz z rozwojem badań i nauki będzie on jeszcze zyskiwał na wartości.

Jak wygląda testNOVA jako prezent na baby shower? 

Przyszła mama otrzyma eleganckie pudełeczko, które zawiera wszystko co niezbędne do wykonania badania. Są w nim dokumenty oraz zestaw do samodzielnego pobrania próbki do analizy.  Próbką jest wymaz z policzka maleństwa, co oznacza, że pobranie jej jest bezbolesne i bardzo proste, a dla dziecka praktycznie niezauważalne. Mama sobie z pewnością poradzi z tą czynnością w zaciszu domowym. Próbkę do badania można pobrać już 2 dni po urodzeniu maleństwa. Można to zrobić również bezproblemowo, w późniejszym, dowolnym momencie.  Zestaw może spokojnie czekać na narodziny maleństwa – w tym czasie na pewno się nie przeterminuje. Pobraną próbkę mama powinna wysłać bezpośrednio do laboratorium, wystarczy, że zamówi po odbiór bezpłatnego kuriera. Próbka zostanie poddana analizie w jednym z najnowocześniejszych laboratoriów na świecie – Laboratorium BGI. Wynik badania mama otrzyma na swojego maila.

Co dalej? Na to pytania mamy odpowie wybitny genetyk podczas konsultacji

Każdy wynik testu NOVA omawia specjalista genetyk

Po otrzymaniu wyniku, mama zostanie przez nas umówiona na konsultację ze specjalistą genetykiem. Podczas rozmowy lekarz wyjaśni co oznacza wynik i udzieli cennych rad dotyczących opieki nad dzieckiem. Odpowie również na wszelkie pytania świeżo upieczonej mamy, dotyczące wyniku testu NOVA.
Dr n. med.Renata Posmyk***

W każdym momencie można nam zadać pytanie przez infolinię: 800 007 771 

Zarówno przed wykonaniem testu NOVA, w trakcie jak i po otrzymaniu wyniku można skontaktować się z naszą infolinią. Telefony odbierają specjaliści, którzy w każdym momencie służą pomocą. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości jesteśmy do dyspozycji 7 dni w tygodniu!